Η εποχή των κερασιών έφτασε και στον Αγροτικό Συνεταιρισμό “Άγιος Λουκάς” η δουλειά βρίσκεται στην κορύφωσή της καθώς αυτό το διάστημα γίνεται η συλλογή, η διαλογή, η τυποποίηση και η εξαγωγή ενός από τα πιο εύγευστα φρούτα της περιοχής μας που κάνει διάσημη τη Ράχη Πιερίας σε όλο τον κόσμο!
![](https://i1.wp.com/www.olympusmera.gr/wp-content/uploads/2020/06/IMG_5849-scaled.jpeg?fit=1024%2C768&ssl=1)
![](https://i2.wp.com/www.olympusmera.gr/wp-content/uploads/2020/06/IMG_5851-scaled.jpeg?fit=1024%2C768&ssl=1)
![](https://i1.wp.com/www.olympusmera.gr/wp-content/uploads/2020/06/IMG_5845-scaled.jpeg?fit=1024%2C768&ssl=1)
Ο πρόεδρος του Συνεταιρισμού κ. Δημήτρης Ντούρος μίλησε στην Ελίνα Διαμαντοπούλου για το ταξίδι του πιο γλυκού και τραγανού καρπού της περιοχής!
![](https://i1.wp.com/www.olympusmera.gr/wp-content/uploads/2020/06/IMG_5853-1-1024x768.jpeg?resize=1024%2C768&ssl=1)